СИНДРОМ ВІДКЛАДЕНОГО ЖИТТЯ

Є така приказка в нашому народі: кажуть, що тільки сир відкладений добрий, та й то не довше, ніж на два дні. А як, щодо життя? Чи варто його відкладати на потім?


Бо саме це ми, зазвичай і робимо. Відкладаємо справи, які варто б зробити уже, на потім. До завтра, до післязавтра, на наступний місяць, до літа, до зими, до кращих часів.


Зрозуміло, що такі відкладені справи не будуть реалізовані ніколи. Особливо, якщо ці справи несуть в собі хоч якусь зернину надії зміни сірої буденності на щось краще. Тому кращі часи ніяк не хочуть наставати.


Якщо подивитись на все це збоку, то складеться враження, що люди навмисно не хочуть бути щасливими, чи може навіть бояться свого щастя і захищаються від нього часом. Чи справді це так?


З точки зору психології цьому руху опору щастю є дуже просте пояснення. Людська підсвідомість панічно боїться змін. Будь-яких змін. На гірше чи на краще — їй без різниці. І вчинить усе, щоб ці зміни не відбулись.


Відсування свого щастя на потім — це один з улюблених трюків підсвідомості. Є поступка розуму, бо ніхто ж не заперечує необхідності змін на краще, і є кінцевий результат — нічого не діється, бо немає часу … , бо є справи важливіші … , бо іншим разом … , бо за інших обставин … , бо за кращих часів … .


Психологи називають це явище синдромом відкладеного життя і він, цей синдром, є характерним для переважної більшості людей. Чи, точніше, для людей які не вміють (і не хочуть навчитись) керувати своєю підсвідомістю.


Та тільки і життя не стоїть на місці. Чи два роки ми знали щось про якісь ковіди? А скільки планів та мрій поламали безлічі нібито й розумних людей ці мікроскопічні й абсолютно безмозкі ниточки генетичного матеріалу? Скільки справ, відкладених на потім, уже ніколи не будуть зроблені?


Тому не варто відкладати на колись те, що можна зробити для свого щастя уже зараз. Курс ЧАША ПОВНА ЖИТТЯМ якраз є таким невідкладним моментом. Чому?


Якщо ми вже заговорили про підсвідомість, то мусимо усвідомити собі, що вона вміє навчатись. Підсвідомість дуже швидко звикає до доброго, приємного, комфортного, безпечного. Їй просто треба дати взірець, який вона може підтримувати і трохи часу, щоб цей взірець закріпити.


Саме тому після добре проведеної відпустки ми відчуваємо приплив сил, енергії, особистої ефективності. І саме тому ми намагаємось проводити наші тренінги, суміщаючи навчання з різними цікавими й приємними речами. В такий спосіб навички, отримані під час навчання, засвоюються набагато швидше й зберігаються довше.


Відеофільм про тренінг та місце його проведення можна побачити тут або прочитати на сторінках нашого сайту у розділі НАВЧАННЯ (й одразу записатись, оскільки перші сім учасників отримують значні скидки в оплаті).


На звершення скажу тільки дві речі. По-перше, внутрішній голос чи, якщо хочеш інтуїція, чомусь підказує мені, що covid-19 — це тільки один (і не найважливіший) з сюрпризів, які на цей рік готує нам життя. Хтозна, як воно буде далі і чи скоро випаде нагоди знову зібратись разом?


А, по-друге, — буде цікаво. І корисно. Але це вже наша турбота. Тому чекаємо Вас в Квасах і не відкладаємо на колись те, що трапляється тільки один раз.

22 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі